Με 2.800 υπαλλήλους σε 11 εγκαταστάσεις στη Γερμανία, την Τουρκία, το Κοσσυφοπέδιο και, από την 1η Αυγούστου 2022, στην Ελλάδα, η ΚiΚxxl είναι ένας από τους κορυφαίους παρόχους υπηρεσιών τηλεφωνικού κέντρου στην αγορά.

Στην Αθήνα, παρέχουμε υψηλής ποιότητας υπηρεσίες και εξυπηρέτηση πελατών για γνωστούς παρόχους υπηρεσιών από ένα ευρύ φάσμα κλάδων και τομέων.

Στην ΚiΚxxl εργάζεσαι σε μια ομάδα 36 εθνών με διαφορετικές κοσμοθεωρίες. Θα ξεκινήσεις τη νέα σου δουλειά με διεξοδική, αμειβόμενη εκπαίδευση και θα εμπνεύσεις τους πελάτες μας στην αγορά υφιστάμενων πελατών με την προσωπικότητά σου και τα κορυφαία προιόντα μας.

Τι σε περιμένει; Θα επωφεληθείς από έναν μισθό άνω του μέσου όρου και από ελκυστικά προγράμματα μπόνους και ανταμοιβών. Μπορείς να περιμένεις ελκυστικές παροχές και προοπτικές εξέλιξης σε μια ταχέως αναπτυσσόμενη, υπό ιδιοκτησιακή διαχείριση εταιρεία που προσφέρει ασφάλεια εργασίας.

Ανυπομονούμε να συνεργαστούμε μαζί σου σε μακροπρόθεσμη βάση.

Εξυπηρέτηση πελατών – Προγραμματισμός ραντεβού (M/F/D) (ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ)

Athen - Vollzeit, Teilzeit
Auszeichnungen

Deine Aufgaben

  • Πραγματοποιείς τηλεφωνικές επαφές με επαγγελματίες πελάτες στα γερμανικά (Β2Β).
  • Οργανώνεις προσωπικές συναντήσεις για τους εμπορικούς αντιπροσώπους και τους εμπορικούς εταίρους του παρόχου με ενδιαφερόμενους ή δυνητικούς πελάτες με αντικείμενο την αγορά ηλεκτρικής ενέργειας και φυσικού αερίου.
  • Ζητάς σχετικά στοιχεία και πληροφορίες από τους ενδιαφερόμενους ή τους δυνητικούς πελάτες για να κανονίσετε ραντεβού σύμφωνα με τις προδιαγραφές

Dein Profil

  • Εχεις πολύ καλή γνώση της γερμανικής γλώσσας γραπτά και προφορικά
  • Διαθέτεις άριστη επικοινωνιακή ικανότητα με επαγγελματίες πελάτες
  • Μπορείς να πείσεις με τον ενθουσιασμό σου, είσαι αφοσιωμένη/ος και αξιόπιστη/ος
  • Εχεις συναίσθηση της ποιότητας και προσανατολισμό στην παροχή υπηρεσιών
  • Διαθέτεις αυτοπεποίθηση στη χρήση των εφαρμογών MS Office

Dein Gehalt

  • Σταθερός Μισθός 1.400 € (μεικτά) / μήνα για 35 ώρες την εβδομάδα
  • Ελκυστικό Μπόνους: πάνω από 400 € / μήνα δυνατό
  • 13ος και 14ος μηνιαίος μισθός

Wir bieten Dir attraktive Rahmenbedingungen

  • Σύμβαση εργασίας αορίστου χρόνου
  • Ασφαλής θέση εργασίας σε έναν από τους μεγαλύτερους παρόχους τηλεφωνικών κέντρων στη Γερμανία, με 11 εγκαταστάσεις σε 4 χώρες
  • Εξαιρετική εργασιακή ατμόσφαιρα σε μια κορυφαία ομάδα #DieΒestenΚollegenDerStadt
  • Προοπτικές εξέλιξης, επίσης και για όσους αλλάζουν καριέρα
  • Ώρες εργασίας (35 ώρες / εβδομάδα): Δευτέρα - Πέμπτη 10:00 – 18:00 (συμπεριλαμβανομένου διαλείμματος) Παρασκευή 09:00 – 14:15 (συμπεριλαμβανομένου διαλείμματος) Όχι Σαββατοκύριακο
  • Εύκολη πρόσβαση: δίπλα στο σταθμό του μετρό της Καλλιθέας

Η ΚiΚxxl υποστηρίζει ένα εργασιακό περιβάλλον χωρίς προκαταλήψεις που εκτιμά το ταλέντο με βάση την αξία του - ανεξαρτήτως ηλικίας, εθνικής καταγωγής και εθνικότητας, φύλου και ταυτότητας φύλου, σωματικών και πνευματικών ικανοτήτων, θρησκείας και ιδεολογίας, σεξουαλικού προσανατολισμού και κοινωνικής προέλευσης. Η αναγνώριση και η προώθηση διαφορετικών δυνατοτήτων δημιουργεί οικονομικά οφέλη για τον οργανισμό μας.

Starte jetzt in Deinen neuen Job bei KiKxxl. Egal ob Call Center Profi, Fachkraft oder Quereinsteiger, wir freuen uns auf Deine Bewerbung. KiKxxl ist Dein neuer Arbeitgeber und hält spannende Benefits und Mitarbeitervorteile für Dich bereit. Nicht nur als Kundenberater*in, Call Center Agent*in im Inbound oder Outbound, Projektleiter*in und Vertriebsmitarbeiter*in kannst Du von KiKxxl eine ausführliche Schulung und Einarbeitung, fortlaufende Coachings und Betreuung erwarten. In der Bewertung unseres Trainings und unserer Ausbildung erhält KiKxxl in der aktuellen TopJob Arbeitgeber Analyse Bestnoten und wird Arbeitgeber des Jahres 2023 in der Kategorie der Unternehmen mit mehr als 500 Mitarbeitern. #Yeah - Wir freuen uns auf Deine Bewerbung in einem internationalen Team.